19 kwiecień 2021

W kilka godzin policjanci zatrzymali 6 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym

fot. KPP Złotów
W ciągu niespełna 7 godzin złotowscy policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec sześciu kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Zatrzymani przez policjantów kierowcy stracą teraz swoje prawo jazdy na 3 miesiące. Wśród nich był 34-letni kierowca osobowego audi, który jadąc ul. Kościuszki w Lędyczku miał na liczniku 113 km/h.
REKLAMA

W sobotę 17 kwietnia br. w ciągu niespełna siedmiu godzin policjanci ruchu drogowego podjęli sześć interwencji zakończonych zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Tuż przed godziną 9 rano złotowscy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu lidzbarskiego, który jechał Audi o 63 km/h więcej, niż wynosiła dopuszczalna prędkość. Dwie godziny później ci sami policjanci przy tej samej ulicy zatrzymali prawo jazdy 57-latkowi z Drezdenka, który jechał Volkswagenem Golfem z prędkością 102 km/h, tam, gdzie ograniczenie prędkości wynosiło 50 km/h.

O godzinie 11:25 funkcjonariusze drogówki zatrzymali 31-letniego kierowcę audi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h. Niespełna godzinę później, także w Lędyczku w policjanci zatrzymali do kontroli 54-latka z powiatu bytowskiego, który jechał volkswagenem prędkością 104 km/ h. Kolejnym kierowcą, który tego dnia stracił swoje prawo jazdy był 27-latek z powiatu starogardzkiego oraz 33-latek z powiatu gdańskiego.

Wobec kierowców, którzy złamali prawo, policjanci wyciągnęli odpowiednie konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali te osoby mandatami i nałożyli punkty karne. Kierowcy stracą też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Nadmierna prędkość skutkująca brakiem czasu na właściwą reakcję w chwili zagrożenia, to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, nierzadko tragicznych w skutkach.

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń i sygnalizowania miejsc, w których dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, natomiast do wszystkich uczestników ruchu apelujemy o ostrożność na drodze. Częste opady atmosferyczne, silne wiatry i wahania temperatur nie ułatwiają jazdy. Wymienione czynniki pogodowe ograniczają widoczność, wydłużają drogę hamowania i uniemożliwiają kierowcy właściwą reakcję na określone sytuacje na drodze. W połączeniu z brawurą i brakiem ostrożności mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotowie