7 lipiec 2021

Nieoczekiwany finał kontroli drogowej

fot. KPP Złotów
Kilka dni temu jastrowscy stróże prawa przechwycili ponad pół kilograma środka psychotropowego, przewożonego przez mieszkańca naszego powiatu. Zatrzymanemu mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat
REKLAMA

 

W sobotnie popołudnie (3 lipca) na DK nr 11 w Jastrowiu, służbę pełnili jastrowscy stróże prawa, którzy dbali o porządek na drodze oraz przeprowadzali wyrywkowe kontrole pojazdów zmierzających w kierunku Bałtyku. Uwagę mundurowych zwrócił mężczyzna poruszający się od strony miejscowości Piła czarnym autem, który na widok patrolu policji zaczął wykonywać nerwowe manewry. Po zatrzymaniu pojazdu, w trakcie rozmowy z kierowcą, policjanci odnieśli wrażenie, że mężczyzna jest zdenerwowany. Po sprawdzeniu pojazdu odkryli powód tego zachowania. Okazało się, że we wnętrzu auta znajduje się pakunek, z zawartością hermetycznie zapakowanego worka sporych rozmiarów w którym znajdował się biały proszek . Przeprowadzona analiza substancji, testerem narkotykowym potwierdziła przypuszczenia jastrowskich policjantów, że biała substancja to środek psychotropowy – amfetamina o łącznej wadze 515gram.

Właściciel nielegalnej przesyłki został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

DP

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotowie