31 marzec 2021

Nawet o 60 km/h za szybko

fot. KPP Złotów
Policjanci złotowskiej drogówki tylko we wtorek zatrzymali 2 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzista jechał aż o 60 km/h więcej niż pozwalały przepisy. Policjanci nałożyli na kierowców mandaty karne i zatrzymali uprawnienia do kierowania na trzy miesiące. Po raz kolejny przypominamy, że nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.
REKLAMA

Dobre warunki pogodowe, sucha nawierzchnia jezdni powoduje, że kierowcy mocniej niż zazwyczaj wciskają pedał gazu. Wyższa prędkość niestety automatycznie przekłada się na dłuższą drogę hamowania, co w konsekwencji skutkuje krótszym czasem na reakcję za kierownicą. Tzw. „gaz do dechy” może mieć tragiczne skutki. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, przekraczanie jej dopuszczalnej wartości jest wciąż najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Zapewnienie bezpieczeństwa na złotowskich drogach to priorytet działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Złotowscy stróże prawa każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – kierowców, pasażerów, rowerzystów i pieszych. Robimy wszystko, aby każdy użytkownik naszych dróg czuł się na nich bezpiecznie.

We wtorek, 30 marca br. policjanci złotowskiej drogówki, przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości, sprawdzali czy zmotoryzowani stosują się do ograniczeń i poruszają się z taką prędkością jaką przewidują przepisy prawa o ruchu drogowym. Działania prowadzone był na drogach powiatu złotowskiego. Niestety, mundurowi zatrzymali aż 2 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzista kierował swoim fordem z prędkością 110 km/h, co oznacza że przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 60 km/h. Kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymano im również uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

Poza zaangażowaniem i troską policjantów o zapewnienie bezpieczeństwa na drogach istotna jest również sama postawa kierujących - ich zachowanie na drodze, szacunek dla innych uczestników ruchu, ale przede wszystkich przestrzeganie prawa. Jazda zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza z odpowiednią prędkością to swoisty fundament bezpieczeństwa na drogach.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotowie