12 lipiec 2021

Areszt dla nietrzeźwych rodziców

fot. KPP Złotów
Decyzją złotowskiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie para podejrzana o uszkodzenie ciała dziecka. Podczas interwencji zarówno kobieta jak i mężczyzna byli pijani. Podejrzanym może grozić nawet do 5 lat więzienia
REKLAMA

 

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 6 lipca na jednym ze złotowskich osiedli. Policjanci Wydziału Prewencji udali się na interwencję zgłoszoną anonimowo, która miała dotyczyć nietrzeźwych, rodziców sprawujących opiekę nad małoletnimi dziećmi. Gdy mundurowi przybyli na miejsce pomimo tego, że z mieszkania dochodziły odgłosy nikt nie otwierał drzwi. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że znajdującym się w mieszkaniu dzieciom może grozić niebezpieczeństwo, policjanci siłowo weszli do mieszkania. Wewnątrz zastali pijaną matkę, jej partnera oraz trójkę małoletnich, z których najmłodsze pięciomiesięczne posiadało krwiaki na głowie. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów, u 31-letniej matki wykazało blisko 1,5 promila, z kolei u 37-latka blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podjęto decyzję o odebraniu starszych dzieci i przekazaniu ich pod opiekę członkom rodziny, natomiast dwójka najmłodszych z uwagi na ich stan zabrana została do szpitala. Nietrzeźwi rodzice, którzy w trakcie zatrzymania wzajemnie obwiniali się o spowodowanie obrażeń, zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie, zarówno kobiecie jak i mężczyźnie, zarzutu uszkodzenia ciała oraz narażenia na utratę życia. Sąd 9 lipca 2021 roku przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował sprawców przestępstwa na okres trzech miesięcy, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie małoletnich dzieci, zdecyduje Sąd Rodzinny w Złotowie.

DP

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotowie