7 kwiecień 2021

Kuczmierowski o decyzji EMA o szczepionce AstryZeneki: to jest dobra informacja

fot. Jernej Furman / CC BY 2.0 / https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
To jest dobra informacja, bo im więcej szczepionek będzie dostępnych na rynku, tym proces szczepienia będziemy mogli kontynuować w jak największej skali - powiedział PAP prezes RARS Michał Kuczmierowski, odnosząc się do środowego komunikatu Europejskiej Agencji Leków (EMA) na temat szczepionki AstryZeneki.
REKLAMA

Korzyści ze stosowania szczepionki firmy AstraZeneca w zapobieganiu Covid-19 przewyższają ryzyko działań niepożądanych - poinformowała w środę Europejska Agencja Leków (EMA), potwierdzając, że zakrzepy krwi powinny być wymienione jako bardzo rzadkie skutki uboczne tego preparatu.

"To jest dobra informacja, bo im więcej szczepionek będzie dostępnych na rynku, tym proces szczepienia będziemy mogli kontynuować w jak największej skali" - powiedział PAP prezes RARS Michał Kuczmierowski. Dodał, że ważne jest to, że wszystkie instytucje, które zarządzają procesem szczepień ciągle monitorują sytuację dotyczącą szczepionek wszystkich producentów.

Kuczmierowski podkreślił, że cały czas proces szczepień nadzorują odpowiednie instytucje - Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Główny Inspektorat Sanitarny, Główny Inspektorat Farmaceutyczny, które czuwają nad bezpieczeństwem szczepionek i szczegółowo monitorują sytuację.

"Bezpieczeństwo szczepień jest dla nas absolutnym priorytetem i dotyczy to zarówno bezpieczeństwa farmakologicznego, jak i dystrybucji" - zaznaczył.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotowie