18 kwiecień 2021

Adamczyk: węzeł łączący A2 i Via Carpatię może być jednym z najważniejszych w Europie

fot. PAP
Węzeł na skrzyżowaniu autostrady A2 i trasy Via Carpatia może być jednym z najważniejszych w Europie, a obie budowane obecnie trasy mają szansę przyciągnąć do wschodnich regionów Polski nowych inwestorów - ocenił w niedzielę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
REKLAMA

“Autostrada A2 w okolicy Międzyrzeca Podlaskiego będzie się krzyżowała ze szlakiem Via Carpatia. Powstanie Węzeł Łukowisko i stanie się jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Europy. Dzisiaj może to budzić zdziwienie i niedowierzanie (...), szczególnie tych, którzy znają doskonale region i układ komunikacyjny Podlasia” - powiedział Adamczyk w Programie I Polskiego Radia.

“To jest informacja ważna dla tych, którzy zamierzają inwestować i tworzyć miejsca pracy we wschodnich regionach kraju. Robimy wszystko aby ten dostęp komunikacyjny ułatwić” - dodał.

Minister przypomniał, że w 2024 roku powstaną odcinki, które pozwolą nam dojechać z Warszawy autostradą A2 do Białej Podlaskiej.

“Rozwija się system dróg, który jest swoistym silnikiem rozwoju gospodarczego i do takich inwestycji należy autostrada A2. Do Siedlec dojedziemy w 2023 roku a do Białej Podlaskiej w 2024 roku” - stwierdził Adamczyk.

Minister przypomniał, że we wschodniej części Polski trwa już budowa trasy Via Carpatia, która biegnie w Polsce w relacji “północ-południe".

Via Carpatia w Polsce będzie miała ponad 700 km długości i przebiegać będzie przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie, wykorzystując oprócz S19 również S61. Via Carpatia połączy Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ itm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotowie