21 kwiecień 2021

Adamczyk: rusza nabór wniosków o wsparcie budowy obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich

fot. PAP
Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło nabór wniosków o wsparcie budowy obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich - poinformował w środę podczas wideokonferencji minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że inwestycje te będą finansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
REKLAMA

“Dzisiaj Ministerstwo Infrastruktury ogłasza nabór wniosków, na podstawie których będziemy mogli wesprzeć budowę obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich” - powiedział Adamczyk.

Obecny na konferencji wiceminister Rafał Weber poinformował, że na budowę obwodnic, które powstaną w sieci dróg wojewódzkich rządowe wsparcie wyniesie 2 mld zł.

“Nabór wniosków będzie trwał 30 dni i potrwa do 20 maja tego roku. (...) Maksymalna kwota dofinansowania do jednego wniosku to 100 mln zł. Będą tacy beneficjenci, którzy mogą uzyskać 80 proc. wsparcia do całości kwoty inwestycyjnej” - dodał Weber.

Wiceminister poinformował też, że po zakończeniu naboru resort infrastruktury będzie miał trzy miesiące na ocenę wniosków, a następnie te, które dostaną wsparcie mają zostać zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Według Webera dzięki rządowemu wsparciu w ciągu dróg wojewódzkich może powstać kilkadziesiąt nowych obwodnic. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Złotowie